Bublinková fólie na dovolené v kempu


Kempování v přírodě je natolik oblíbenou činností, že bychom jej mohli s trochou nadsázky považovat za národní záležitost. Ačkoli se nabízí lidem ubytování v hotelích či penzionech, u některých z nás přece jen zvítězí touha být blíže přírodě a uskutečnit nocleh na karimatce ve spacáku. Je to samozřejmě levnější a za jistých okolností také pohodlnější, protože stan máte rozložený přímo na louce a nemusíte vybíhat schody do patra v penzionu, ani vážit dlouhou cestu do hotelového apartmá. Stany se většinou staví u řeky, u přehrady nebo u jezera, a jsou tu k dispozici jen pár metrů od hladiny.

bublinková fólie

Stanování u řeky nebo na přehradě je pro vodáky či kempinkové nadšence příjemné zejména tam, kde se dá spát na něčem měkkém, přece jen si ve stanu nemůžete dovolit rozložit zdravotní matraci, a,mnohdy ani ne nafukovací lůžko, musíte tu vystačit s běžnou karimatkou, jenže ta nebývá tak pohodlná, jak si představujeme. Dá se to ale vylepšit bublinkovou fólií. V dobách, kdy se karimatky nevyráběly, což bylo ještě v 80. letech minulého století, se ostatně ve stanu běžně spalo právě na bublinkách, a když si fólii rozložíte pod stanovou podlážkou, pod karimatkou, nebo ji položíte přímo pod spacák, budete mít mnohem komfortnější spaní. Vyplatí se fólii pokládat na sebe ve třech vrstvách, jen tak bude terén dostatečně měkký.

socha s bublinkovou fólií

Posezení před stanem – fólii s bublinkami uplatníte i v prostoru před stanem, například při posezení na trávníku při stolování, anebo při sezení kolem táborového ohně. Fólii si složíte do více vrstev jako polštářek a nemusíte se pak obávat propálení textilie, kterou si pod sebe namísto fólie pokládáte jako změkčovací vrstvu.

Přeprava křehkých předmětů – cestování do autokempu obnáší i převážení křehkých věcí, jako jsou kuchyňské potřeby, svítidla, kempinkový nábytek, dekorace atp. Zabalíte-li je do bublinkové fólie, budete mít jistotu, že se nepoškodí.